Eleganckie komody i witryny do salonu - jak wybrać dobrze?

Eleganckie komody i witryny do salonu - jak wybrać dobrze?

Eleganckie komody i witryny do salonu to naprawdę doskonałe rozwiązanie. Sprawdzą się one w każdym pokoju dziennym, niezależnie od jego aranżacji. Służą przede wszystkim do przechowywania i eksponowania różnego rodzaju przedmiotów. To meble jednocześnie stylowe i funkcjonalne. Czym kierować się przy ich zakupie? 

Eleganckie komody i witryny do salonu - czym charakteryzują się te meble?

Komody to meble, które spotkać można chyba w każdym domu i mieszkaniu. Są praktyczne i funkcjonalne. Można w nich przechowywać z powodzeniem różnego rodzaju akcesoria, które są potrzebne w danym pomieszczeniu. Komodę pod względem wielkości warto dopasować do innych mebli znajdujących się we wnętrzu. W salonie komoda na ogół sąsiaduje z niskimi kanapami, stolikami kawowymi czy witrynami. Najlepszym wyborem jest więc model dość wąski i niski. 

Wspomniane już witryny to szafki, na ogół stojące i wyposażone w przeszklone fronty. Do wyboru są meble o prostych, minimalistycznych kształtach i modele dużo bardziej dekoracyjne. Coraz częściej spotkać się można z witrynami z podświetleniem. To świetny sposób na wyeksponowanie dekoracji czy pamiątek. 

Jak dopasować eleganckie komody i witryny do salonu do danego wnętrza?

Kluczowe znaczenie ma na pewno to, z czego wykonany jest dany mebel. Prym wiodą tutaj oczywiście komody i witryny drewniane. Pasują one do różnych aranżacji - klasycznych i nowoczesnych jednocześnie. Mogą być wyposażone w otwarte lub zamknięte półki. Często posiadają efektowne przeszklenia. Dzięki temu bez większego problemu wyeksponować można cenne przedmioty. W naszym sklepie internetowym zaopatrzyć się można w eleganckie komody i witryny do salonu wykonane z drewna dębowego oraz bukowego. 

Meble trzeba dodatkowo pod względem wielkości dopasować do metrażu całego pomieszczenia. Zbyt duże komody i witryny mogą przytłoczyć niewielki pokój dzienny. Tego typu meble są często ustawiane na głównej ścianie lub naprzeciwko wejścia. Pełnią w dużej mierze funkcję dekoracyjną, o czym również należy pamiętać. 

Bardzo ważną kwestią jest to, aby komody i witryny były dobrze dopasowane do pozostałych elementów znajdujących się w salonie. Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście zakup mebli z jednej kolekcji, co inne meble. Z drugiej strony warto nieco poeksperymentować. Do nowoczesnych wnętrz pasują np. komody i witryny ze szklanymi półkami i podświetleniem LED. Z kolei do klasycznie urządzonego pokoju dziennego doskonałym wyborem są meble utrzymane w kolorze ciemnego drewna. Dla stylistyki skandynawskiej typowe są modele proste i minimalistyczne, utrzymane w raczej jasnej kolorystyce. 

W niewielkich pomieszczeniach nie sprawdzają się duże meble, które mogą je przytłoczyć. Lepiej zdecydować się na witryny i komody o zaokrąglonych kształtach, wyposażone w przeszklenia i oświetlenie. Znacznie większe pole do popisu jest w przypadku dużych salonów. Tam pozwolić sobie można na ustawienie dużych, okazałych mebli. 

Elegancka komoda czy witryna do salonu - na co się zdecydować?

Niestety nie każde pomieszczenie jest na tyle duże, aby zmieściły się w nim jednocześnie komoda i witryna. Czasami trzeba wybrać jeden z tych mebli. Na który warto się zdecydować?

Nie da się ukryć, że komoda to mebel, który świetnie sprawdza się w każdym domu i mieszkaniu. Można w nim przechowywać niemal wszystko. Witryna pełni z jednej strony podobne funkcje, ale dodatkowo jej zadaniem jest eksponowanie ciekawych przedmiotów. Stoją one na ogół na półkach ukrytych z szklanymi drzwiczkami. Jak widać, każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady. Wybór konkretnego mebla to w dużej mierze kwestia indywidualnych upodobań. 

Elegancka komoda i witryna - idealne połączenie do salonu

Idealnie, gdy w salon jest na tyle przestronny, że zmieścić w nim można zarówno komodę, jak i witrynę. Te dwa meble do przechowywania doskonale się ze sobą komponują i uzupełniają. Trzeba je jednak do siebie dobrze dopasować.

Przede wszystkim komoda i witryna muszą się razem dobrze prezentować. Zdecydować się można na zakup mebli należących do jednej serii, ale nie jest to konieczne. Wystarczy wybrać modele utrzymane w tej samej kolorystyce i stylistyce. To wbrew pozorom nie jest trudne. Jeśli komoda jest minimalistyczna, witryna również powinna taka być i odwrotnie. Do bogato zdobionej witryny warto dopasować równie efektowną komodę. Oba meble stać mogą obok siebie, ale równie dobrze można je rozdzielić. Sporo zależy od wielkości i ustawienia pokoju dziennego. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl