Jakie łóżko piętrowe sprawdzi się w pokoju chłopca lub rodzeństwa?

Łóżko piętrowe w pokoju dziecięcym to bardzo dobre rozwiązanie. Decyduje się na nie coraz więcej rodziców. Dobierając ten typ łóżka do pokoju, w którym śpią na przykład dwaj bracia, można zachować więcej przestrzeni. Ma to wyjątkowe znaczenie, gdy pomieszczenie nie ma dużych rozmiarów. Piętrowe łóżka są nie tylko praktyczne, ale również wyglądają ciekawie i są atrakcyjne dla dzieci.

Dziś podpowiemy Ci, jak wybrać łóżko piętrowe dla chłopca, a jeśli nie jest jedynakiem to także dla jego rodzeństwa!

Łóżko piętrowe dla chłopca lub rodzeństwa 

Kiedy tylko zależy Ci na tym, aby zaoszczędzić miejsce w pokoju dziecięcym, zdecyduj się na łóżko piętrowe. Szczególnie, gdy Twoje pociechy dzielą razem pokój. Co ciekawe, nawet jeśli będziesz szukać takiego modelu w wersji jednoosobowej, nie powinieneś mieć z tym większego problemu. Przy takim rozwiązaniu, na górnym poziomie maluch może spać, a na dole mieć miejsce do nauki i zabawy. 

Kwestie praktyczne – łóżko piętrowe dla chłopca

Wybierając łóżko dla chłopca, zasugeruj się również kwestiami praktycznymi. Na przykład, jeśli Twoja pociecha będzie spała na górze, to na dole możesz umieścić biurko. Natomiast, kiedy z łóżka ma korzystać dwójka dzieci, weź pod uwagę wysokość wybranego modelu, aby uniknąć późniejszego przycinania. Wersje, wśród jakich możesz wybierać to najczęściej:

- drewniane łóżko z drabinką;

- solidne łóżko metalowe;

- łóżka zdobione, na przykład motywami z bajek;

- łóżka z biurkiem;

- łóżka w kształcie literki L z ustawioną prostopadle dolną i górną częścią.

Wyjątkowo polecamy łóżka drewniane, ponieważ są trwałe i doskonale wyglądają. Możesz także zdecydować się na model ze zjeżdżalnią, jaki bez wątpienia spodoba się każdemu dziecku!

Chcesz mieć pewność, że korzystanie z łóżka piętrowego będzie dla Twojego dziecka bezpieczne? Zadbaj o właściwe zabezpieczenie. Na górze i na dole zamontuj barierki. Ma to duże znaczenie zwłaszcza w przypadku małych dzieci. Zwróć także uwagę na schodki i drabinki, stanowiące ważny element w konstrukcji łóżka piętrowego. Muszą być one szerokie i odporne na ślizganie. W przypadku maluchów obowiązkowa jest poręcz. Zasugeruj się również udogodnieniami takimi jak wysuwana dolna szuflada albo haczyki na ubrania. Wtedy jeszcze lepiej wykorzystasz przestrzeń w pokoju dziecięcym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl